اخبار, اخبار کشوری

خوراک دام و طیور وارد شده با ارز دولتی سر از بازار سیاه درآورده است

ایسنا/البرز نائب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی البرز گفت: ارز یارانه‌ای به جز رانت، فساد و ایجاد مواهب و ثروت‌های افسانه‌ای برای یکسری افراد خاص، نتیجه‌ای در بر نداشته است.

محمد بهرو روز یکشنبه دوم خرداد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مهمترین عاملی که تولید و اقتصاد کشور را دچار مشکل کرده، مسئله چگونگی تخصیص ارز یارانه‌ای و بازگشت ارزهای صادراتی است، اظهار کرد: انتظار ما این بود که تکلیف ارز یارانه‌ای توسط مجلس شورای اسلامی مشخص شود.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه ارز یارانه‌ای فسادزا بوده و موجب توقف تولید و باز ایستادن چرخ‌های اقتصاد است، افزود: عواید این ارز هیچگاه نصیب تولیدکنندگان واقعی و از آن طرف مردم نشده است.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی البرز بیان کرد: ارز یارانه‌ای به جز رانت، فساد و ایجاد مواهب و ثروت‌های افسانه‌ای برای یکسری افراد خاص نتیجه‌ای در بر نداشته است.

وی با تاکید بر اینکه امید است که تکلیف ارز یارانه‌ای امسال در مجلس مشخص شود، عنوان کرد: مشکلات اخیر در زمینه افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ در جامعه به این دلیل بروز پیدا کرد که نهاده‌های این بخش با ارز یارانه‌ای به دست تولید کننده نرسیده است.

بهرو گفت: متاسفانه نهاده‌های دام و طیوری که با ارز یارانه‌ای وارد کشور شده بود در بازار سیاه به چند برابر قیمت واقعی به دست مصرف کننده رسیده است.

وی بیان کرد: حذف ارز یارانه‌ای به یقین سبب حذف قاچاق، رانت، فساد و سوء استفاده افراد سودجو از بخش‌های اقتصادی است.

دیدگاهتان را بنویسید